Oolong

Bakalie.com

Co wiemy o herbacie Oolong

To niesamowity, złocisto-pomarańczowy napój herbaciany, o zapachu przypominającym węgiel drzewny i smaku, który może przybrać wieloraki wymiar, w zależności od tego gdzie uprawiana jest herbata. Oolong wyróżnia się kształtem pasków i posiada wielobarwny bukiet zapachowy, między innymi owocowy i kwiatowy. Łączy je: migdał, grejpfrut, orchidea, czy kwiat pomarańczy. Herbata, która jest niczym dojrzała jesień, ma również inne nazwy takie jak: Ulung i Wulong. Oolong, to chińska herbata, jedynie częściowo sfermentowana. W przetłumaczeniu nazywa się herbatą czarnego smoka. Oolong swoje miejsce odnajduje gdzieś pomiędzy herbatą czarną a zieloną. Jej dokładne pochodzenie nie jest znane, jednak krąży o niej wiele baśniowych legend. Produkowana na światową skalę w Chinach, herbata Oolong ma ogrom właściwości, co daje jej niesamowitą światową popularność.

Co nam daje codzienne spożywanie herbaty Oolong

Codzienne spożywanie tejże herbaty wspomoże proces przemiany materii oraz przyśpieszy odchudzanie. Pomoże skórze odzyskać zdrowy wygląd, ale także poprawi wydolność nerek. Redukuje trójglicerydy i poziom cholesterolu we krwi, wspomaga pracę serca i zapobiega jego chorobom. Napar z herbaty Oolong, doskonale sprawdzi się także w egzemie, cukrzycy, czy nadciśnieniu. Herbata Oolong posiada w swoim składnie o wiele mniej kofeiny, niżeli jest zawarte w herbacie czarnej, czy zielonej. By herbata Oolong zatrzymała wszystkie walory lecznicze i smakowe należy przygotować ją w odpowiedni sposób.

Do czystego i osuszonego naczynia, należy wsypać dwie łyżeczki herbacianego suszu i zalać gorącą wodą, jednak nie wrzącą. Proces parzenia powinien trwać od 6 do 8 minut.

 

Autor: Redakcja Bakalie.com