Naturalne mydło - mała, wielka kostka

Bakalie.com

Jedne z najlepszych mydeł naturalnych tworzy się ręcznie metodą na zimno. Rzemieślniczo - bez maszyn i skomplikowanych algorytmów. Dzięki temu każda kostka jest oryginalna, wyjątkowa i nieco inna. To charakteryzuje nawet najwyższej jakości naturalne mydła, na przykład te z Mydlarni Cztery Szpaki.

 

Kilka słów o naturalnych mydłach

Najczęściej bazują one na wysokiej jakości olejach roślinnych, takich jak nierafinowane masło shea, olej kokosowy, olej rycynowy czy oliwa z oliwek. Dzięki temu podczas ich użycia tworzy się gęsta, kremowa piana, która doskonale oczyszcza skórę, a przy tym działa odżywczo. Oprócz olejów, do mydeł dodaje się także naturalne olejki eteryczne oraz inne składniki, które pomagają między innymi w odpowiedniej pielęgnacji problematycznej cery trądzikowej i łojotokowej - np. czarne mydło węglowe. Osoby ze skłonnościami do łuszczycy czy łupieżu powinny z kolei sięgnąć po mydło dziegciowe, które skutecznie pomoże im uporać się z tymi problemami skórnymi. Wrażliwcom i alergikom borykającym się z problemem suchej skóry lub AZS polecamy natomiast zaprzyjaźnić się z delikatnymi mydłami bez olejków eterycznych, ale na przykład z dodatkiem lanoliny, która zapobiegnie nadmiernej utracie wody z naskórka.

Przetestuj, a z pewnością się do nich przekonasz

Naturalne mydła w kostce są bardzo wydajne i wygodne w użytkowaniu. Świetnie sprawdzają się także w podróży - zajmują mało miejsca w walizce i nie ma szans, żeby w jakikolwiek sposób ją pobrudziły czy zalały - jak mydła w płynie.

 

Dodatkowo, mydła w kostce najczęściej pakuje się w papier, w duchu zero waste. Wybierając je unikniemy więc udziału w procesie nadprodukcji nieekologicznych, plastikowych opakowań.