Naturalne hydrolaty - ukojenie i ulga dla skóry

Bakalie.com

Jeśli szukasz alternatywy dla toniku do twarzy lub odświeżającej mgiełki, hydrolat (inaczej woda kwiatowa) może okazać się dokładnie tym, czego potrzebujesz. Hydrolaty powstają w wyniku destylacji kwiatów, po oddzieleniu olejku eterycznego. Te najlepszej jakości znajdziesz w dobrych sklepach z kosmetykami naturalnymi, na przykład w Mydlarni Cztery Szpaki.

 

Alternatywa dla toniku

Para wodna o temperaturze stu stopni pozwala uwolnić molekuły znajdujące się w różnych częściach roślin. Mamy tu do czynienia z wytrąceniem się dwóch części - oleistej, na którą składają się olejki eteryczne oraz wodnej właśnie pod postacią hydrolatu. Hydrolat w większości składa się wody, zachowuje też pożądane w pielęgnacji składniki aktywne. Dzięki takim proporcjom, hydrolat zadziała więc znacznie łagodniej niż olejek eteryczny, charakteryzuje się też subtelniejszym zapachem. Można go bez obaw stosować na twarz, ciało czy na włosy. Dzięki temu z powodzeniem można ich używać do pielęgnacji twarzy, spryskując skórę od razu po oczyszczeniu lub jako odżywczy kompres pod oczy. Stosowanie hydrolatu bezpośrednio po oczyszczaniu twarzy sprawi, że unikniemy ewentualnego przesuszenia wywołanego kontaktem skóry ze środkiem myjącym, pomoże on również w przywróceniu skórze jej naturalnego pH.

Hydrolaty naturalne z powodzeniem zastąpią tonik w wieloetapowym rytuale pielęgnacyjnym skóry - stworzą idealną bazę pod krem odżywczy czy nawilżający. Tego rodzaju mgiełka fajnie sprawdzi się też stosowana z użyciem atomizera bezpośrednio na makijaż - sprawi, że lepiej stopi się on ze skórą i będzie wyglądał bardziej naturalnie. Jest również szansa, że odrobinę przedłuży jego trwałość.

Hydrolaty polecane są zarówno posiadaczkom i posiadaczom cery suchej, naczynkowej i skłonnej do zaczerwienień, jak i cery mieszanej i trądzikowej - mają właściwości antybakteryjne, kojące, łagodzące i regenerujące.