Limonki - sposób na piękną cerę

Bakalie.com

Limonki nie tylko do drinków

Limonki to nie tylko kwaskowe owoce z chęcią dodawane do drinków i potraw, lecz również źródło witamin i składników odżywczych. Wysoka zawartość dobroczynnych składników zawartych w tychże owocach poprawia zewnętrzne oraz wewnętrzne zdrowie naszej skóry. Szczególnie w przypadku skóry twarzy, limonka potrafi zdziałać cuda.

Redukują bakterie

Plamy na twarzy spowodowane trądzikiem pojawiają się, kiedy brud, tłuszcz i martwe komórki skóry zaczynają blokować pory. Bakterie uwięzione w porach twarzy wywołują stan zapalny i przyczyniają się do zaczerwienienia oraz obrzęków. Oczyszczanie skóry przy użyciu soku z limonki może skutecznie zatrzymać rozwój bakterii i uchronić nas nie tylko przed trądzikiem, ale również przed jego przykrymi następstwami. Dzieje się tak, ponieważ limonki zawierają w sobie naturalny antybiotyk i to właśnie on wspomaga proces oczyszczania.

Zmniejszają pory

Substancje ściągające wywołują chwilowe, czasowe spięcie mięśni. Dlatego też wykorzystywane są aby poprawić wygląd skóry twarzy i możemy je znaleźć  w wielu ogólnie dostępnych środkach pielęgnacyjnych. Używa się ich by zwęzić pory i chwilowo ograniczyć produkcję sebum, uzyskując czystszą, jaśniejszą karnację. Olejek z limonki w swoim składzie zawiera naturalny środek ściągający, dlatego też jego regularne aplikowanie na skórę może przyczynić się do poprawy jej wyglądu.

Usuwają martwy naskórek

Zabiegi przy użyciu kwasów usuwają martwe komórki skóry. Te niezwykle popularne obecnie terapie, wykorzystywane w spa i salonach urody, od stuleci stosowane były przez kobiety w zaciszu domowym, w celu poprawy wyglądu skóry twarzy. Limonki to owoce cytrusowe, dlatego też w swoim składzie zawierają kwas cytrynowy. Poza dodawaniem smaku i aromatu potrawom, kwas cytrynowy pomaga usunąć martwe komórki naszej skóry twarzy. Bez martwych komórek, pod którymi kryją się zdrowe i  świeże, nasza twarz nabiera blasku, promienieje i wydaje się o wiele młodsza. Dodatkowo, usuwanie martwego naskórka z twarzy przyczynia się do odblokowywania zapchanych porów, co chroni przed wypryskami i plamami trądzikowymi.

Działają od wewnątrz na zewnątrz

Kiedy nasz organizm przetwarza składniki odżywcze, one oksydują. Wynikiem tego procesu są molekuły z niezliczoną liczbą elektronów, nazywane wolnymi rodnikami. Wolne rodniki zaczynają reakcję łańcuchową w naszych ciele, sprawiając, że molekuły oksydują. Cały ten proces prowadzi do degradacji komórek, przyczyniającej się do szybszego starzenia się i uszkodzenia tkanek. Określone witaminy, tak jak witamina A i C działają jak antyoksydanty. Antyoksydanty absorbują pełną siłę reakcji łańcuchowej wolnych rodników i pomagają bez szkody usunąć je wraz z moczem. Dlatego też włączanie limonek do codziennej diety może zmniejszyć krążenie wolnych rodników po naszym organizmie, zmniejszając uszkodzenia tkanek, łagodząc procesy starzenia skóry i prowadząc do uzyskania jasnej, zdrowej cery.

Autor: Redakcja Bakalie.com