Herbaciane zakątki świata, które odkryjesz bez wychodzenia z domu

Bakalie.com

Jak odwiedzić najdalsze zakątki świata bez wychodzenia z domu? Wystarczy wyruszyć w pełną smaków i aromatów podróż do świata herbacianych przyjemności. Oto kilka popularnych kierunków na herbacianej mapie świata. Herbata jako taka pochodzi z jednej rośliny, Camellia Sinensis, którą odpowiednio się uprawia, hoduje i zbiera w różnych krajach i różnych warunkach geograficzno-klimatycznych. Rodzaj podłoża, z którego wyrasta oraz wszystkie naturalne czynniki sprawiają, że jej końcowy smak nie jest tożsamy. Dzięki temu możemy poznać wiele odmian z różnych zakątków świata, o wyjątkowych walorach smakowych. Chiny, Indie lub Japonia to kierunki, które pod tym względem warto obrać.

.

Wyprawa do Chin

Zaproszenie w Chinach na herbatę to wyróżnienie, którego lepiej nie odrzuca. Krzewy chińskiej odmiany (Camellia Sinensis) rosną w części południowo-zachodniej kraju. Jest to jeden z najbardziej popularnych i najczęściej pitych naparów herbacianych na świecie. Według chińskiej legendy, wiatr przywiał chińskiemu cesarzowi, Shenongowi, listki herbaty do naczynia z wodą. Cesarz z ciekawości spróbował napoju, który tak go zachwycił, że zlecił masową uprawę tego krzewu.

Indyjska podróż z herbatą

Herbata asamska (Camellia Assamica) pochodzi z terenów północno-wchodnich Indii, najbardziej popularna jest jej produkcja w wersji czarnej herbaty. Ten rodzaj naparu wyróżnia intensywny smak i duża esencjonalność ze względu na wysokie stężenie teiny. Kosztując jej w Indiach można wyczuć, że nie jest aromatyzowana, ze względu na głęboki i bogaty smak.

Japońska ceremonia herbaciana

Japonia znana jest przede wszystkim z zielonej herbaty i jej wielu odmian: Tencha, Matcha, Kukicha, Sencha i wiele innych. Wszystkie z kraju kwitnącej wiśni, każda o innym, lecz wyjątkowym i niepowtarzalnym smaku. Bardzo ważne jest w jaki sposób się ją parzy, podaje i spożywa. Japończycy przykładają do tego ogromną wagę, stąd też wieki temu powstała specjalna ceremonia jej picia – ma bardzo podniosły, uroczysty charakter. Każdy, kto ma okazję wziąć w niej udział może równocześnie poznać cząstkę wyjątkowej kultury tego kraju. Odbywa się w specjalnym pawilonie w ogrodzie, w pełnym skupieniu, w obecności gospodarza, który przygotowuje i podaje napar w tradycyjny sposób.

Tym, którzy chcą odkrywać herbaciane zakątki świata, polecamy nasze herbaty z linii World Special Teas oraz World of Fruits. Dzięki nim każda filiżanka jest podróżą do krainy wyjątkowych smaków i aromatów, a bogactwo produktów należących do tych linii sprawia, że każdy może odnaleźć swój ulubiony – mówi Joanna Fijałkowska, Trade Marketing Manager TEEKANNE. Zielone, owocowe i - najcześciej wybierane przez Polaków - herbaty czarne to bogactwo smaków i aromatów pochodzących z całego globu - dodaje.

 

Dziękujemy Firmie TEEKANNE za wyprawę śladami herbaty.

 

Przepisy