Bakalie dodające energii

Bakalie.com

Okres zimowy to trudny czas dla naszego organizmu. Nie tylko stale jesteśmy narażani na ogrom wirusów i bakterii lecz również niedobór słońca i witaminy D dodatkowo nas osłabia i sprawia, że jesteśmy ospali, zmęczeni i całkowicie pozbawieni energii.

Jak sobie z tym poradzić? Najlepiej sięgać po bakalie i orzechy. Zarówno bakalie jak i orzechy zawierają bowiem składniki, które szybko przywrócą nam chęć życia, wzmocnią metabolizm energetyczny i napełnią nas wewnętrznym słońcem.

Duża ilość witamin

Suszone owoce i orzechy to prawdziwy koncentrat energii i składników odżywczych. Ponieważ zawierają witaminy i minerały są doskonałe dla naszego zdrowia. Co prawda, w procesie suszenia owoców, tracą one większą część witaminy C i kwasu foliowego, lecz zawartość pozostałych witamin jest całkiem bez zmian. 

Bakalie i orzechy zawierają bardzo dużą ilość witaminy E, niezwykle silnego antyoksydantu, oraz witaminy B6, pozytywnie wpływającej na nasz układ nerwowy. To dzięki niej możemy cieszyć się dobrym nastrojem nawet pomimo niesprzyjającej aury za oknem.

Doskonały zestaw minerałów

Wszystkie bakalie są bardzo bogate w potas, który jest niezbędny dla zachowania zdrowia mięśni, serca i układu nerwowego. Dodatkowo zawierają magnez, minerał niezbędny dla prawidłowej absorpcji wapnia i równowagi hormonalnej. Znajdziemy w nich także fosfor silnie stymulujący funkcje mózgu. Jakby tego było mało, bakalie są źródłem żelaza – zapewniającego energię ciała i psychiki, który równolegle wspomaga leczenie anemii.

Bakalie i orzechy nie zawierają cholesterolu

Bakalie i orzechy nie zawierają cholesterolu dlatego też są idealne dla zdrowia naszego serca. Co więcej, ich jedzenie polecane jest osobom po zawałach i w trakcie leczenia chorób sercowo naczyniowych.

Suszone owoce zamiast słodyczy

Suszone owoce zawierają wiele cukrów prostych dlatego też zapewniają szybki zastrzyk energii. Jeśli doświadczasz spadku sił a nie chcesz wypijać kolejnej kawy, sięgnij po bakalie. Suszone daktyle, rodzynki, figi, niesiarkowane suszone morele czy też garść orzechów, spożyte w przypadku spadku energii sprawią, że momentalnie poczujesz różnicę.

Autor: Redakcja Bakalie.com